Szanowni Państwo!

W repertuarze Filharmonii Futura posiadamy szereg propozycji o charakterze edukacyjnym. Zależy nam, aby nasze produkcje trafiały do młodych widzów. Jako artyści wierzymy głęboko, że sztuka kształtuje osobowość. Dlatego staramy się aby nasze widowiska prócz rozrywki dostarczały również przeżyć estetycznych, kształciły i uwrażliwiały na piękno.

Dla szkół i grup zorganizowanych mamy specjalne oferty promocyjne. Dla organizacji dobroczynnych ( w tym domów dziecka, organizacji pożytku publicznego ) posiadamy pule biletów darmowych.

W celu otrzymania szczegółowych informacji na temat widowisk oraz sprzedaży grupowej, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:


📪 filharmonia@filharmoniafutura.pl

☎️ +48 533 955 593

Poniżej nasze propozycje:

ALICJA W KRAINIE MUZYCZNEJ MAGII

Spektakl muzyczny dla dzieci w wieku 6 - 12 lat

W przedstawieniu pojawia się szereg pojęć dotyczących stylów i terminologii muzycznej, które są przedstawione w żartobliwy i lekki sposób. Muzykę klasyczną reprezentuje m.in. kaprys Nicolo Paganiniego, wykonywany na ekranie przez Zbigniewa Wodeckiego. Słynny jazzowy standard "Take Five" interpretuje Kapelusznik Jazzman. Jest również hip-hop w wykonaniu Królika Rapera oraz popisowa operowa aria w wykonaniu księżnej Atonalii. Przesłaniem przedstawienia jest prosta prawda, że talent (w tym przypadku muzyczny) nie podparty pracą i kształceniem sam w sobie jest niewiele wart. Przekonuje się o tym główna bohaterka, której podróż po Krainie Muzycznej Magii staje się pretekstem do zweryfikowania młodzieńczych, życiowych postaw. Spektakl cieszy się niezmiennie ogromnym powodzeniem i był wielokrotnie prezentowany dla grup szkolnych.


ROCK POEZJI

Widowisko dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej

Rock poezji to spotkanie z najwybitniejszymi twórcami poezji śpiewanej. Ponadczasowe teksty oprawione w nowoczesne aranżacje muzyczne, wykonywane przez młodych artystów stają się uniwersalnym, wciąż aktualnym przekazem. Na repertuar widowiska składają się wybrane pieśni Leonarda Cohena, Boba Dylana oraz najwybitniejszych polskich twórców gatunku: Edwarda Stachury i Jacka Kaczmarskiego. Narrację spektaklu spajają fragmenty poezji Fracesco Petrarci oraz Williama Shakespeare'a.


BEETHOVEN ELECTRIC 3D

Widowisko dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej

Koncert może być dla wielu młodych odbiorców znakomitym, pierwszym spotkaniem ze współczesnym jazzem. Instrumentaliści występujący w widowisku to absolutna polska czołówka. Wystarczy wspomnieć Dominika Wanię, wybitnego pianistę, laureata dwóch nagród "Fryderyk", czy Kubę Żyteckiego, obecnie najlepszego jazz-rockowego gitarzystę młodego pokolenia. Niewątpliwym walorem koncertu są wizualizacje stworzone w technologii 3D. Projekt jest na polskim rynku muzycznym propozycją wyjątkową, przełamuje stereotypy dotyczące muzyki ambitnej - tak jazzu jak i klasyki - prezentując oba gatunki w bardzo nowatorski sposób.


UPIÓR W OPERETCE

Widowisko dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej

Spotkanie z operetką i musicalem w bardzo przystępnej formie żartobliwego spektaklu. To co wyróżnia koncert na tle innych, podobnych propozycji to uwspółcześnione aranżacje klasycznych utworów oraz multimedialna oprawa. "Upiór w Operetce" może być dla młodych odbiorców znakomitym wstępem do zapoznania się ze światem operetki, opery i musicalu. Prócz znakomitych interpretacji wokalnych, ciekawym elementem koncertu są odbierane niezwykle entuzjastycznie solowe popisy instrumentalne.


DO BETLEJEM - oratorium na Boże Narodzenie

Widowisko o charakterze familijnym

"Do Betlejem" to współczesne kolędy i pastorałki w przepięknej multimedialnej oprawie z udziałem m.in. Jerzego Stuhra w specjalnej, dubbingowej roli narratora. Znakomita propozycja koncertowa w okresie świątecznym. Widowisko cieszy się niezmiennie ogromnym powodzeniem od chwili premiery w 2017 roku. Jest obecnie jedyną tego typu propozycją na polskim rynku. Na oratorium "Do Betlejem" składają się bowiem wyłącznie autorskie utwory, w tym teksty tak wybitnych poetów jak m.in. Leszek Aleksander Moczulski.