Filharmonia Futura powstała w 2015 roku z inicjatywy Mikołaja Blajdy - dyrygenta, producenta muzycznego i kompozytora, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie, odpowiedzialnego za stronę artystyczną projektów oraz Sylwii Lorens - producentki i wokalistki, odpowiadającej za organizację i produkcję. Jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce. Ideą działalności FF jest tworzenie autorskich projektów muzycznych, których istotną częścią są starannie przygotowane wizualizacje, scenografia, kostiumy, choreografia i oprawa świetlna. Nowatorskie i niekonwencjonalne rozwiązania sceniczne są znakiem rozpoznawczym Filharmonii Futura.

W repertuarze FF znajduje się obecnie dziewięc widowisk, skierowanych do szerokiej grupy odbiorców. Projekty te reprezentują różnorodne stylistyki muzyczne, takie jak Rock, Pop, Electro, Ethno, Operetka, Poezja śpiewana. Prócz tego FF posiada w swojej ofercie autorskie propozycje skierowane do dzieci oraz o charakterze familijnym.

Począwszy od sezonu 2016/17 filharmonia prowadzi stałą działalność koncertową w całej Polsce.

Arytści, z którymi współpracujemy / współpracowaliśmy:

Małgorzata Ostrowska, Jerzy Stuhr, /Zbigniew Wodecki/ , Zygmunt Konieczny, Mateusz Ziółko, Piotr Cugowski, Małgorzata Walewska, Maciej Miecznikowski, Artur Dziurman, /Leszek Aleksander Moczulski/, Marek Piekarczyk, Damian Ukeje, Monika Pilarczyk, Martyna Pawłowska, Jarek Wist, Kamil Skicki, Dominik Wania, Michał Gasz, Kajetan Wolniewicz, Piotr Franasowicz, Leszek Hefi Wiśniowski, Jakub Żytecki, Łukasz Adamczyk, Stanisław Słowiński, Mirosław Hady, Michał Salamon, Michał Wierba, Ignacy Matuszewski, Łukasz Kurek, Mateusz Krystian, Angelina Kierońska, Karolina Bartczyszyn, Karolina Stasiowska, Anna Podkościelna-Cyz, Szymon Frankowski, Łukasz Belcyr, Zbyszek Szwajdych, Bartłomiej Noszka, Maciej Żuchowski, Wojciech Fedkowicz, Michał Recha, Chór Fermata (Zielonki) - dyr. Anna Roj, Chór Fermata (Kielce) - dyr. Ewa Robak i in.

Instytucje:

Filharmonie: Narodowa, Podkarpacka, Świętokrzyska, Szczecińska, Bałtycka, Gorzowska, Koszalińska.

Wydział Kultury Województwa Małopolskiego, Wydział Kultury Miasta Rzeszowa, Akademia Górniczo-Hutnicza, Centrum Młodzieży im. dr. H.Jordana w Krakowie.

Patronem Honorowym Filharmonii Futura jest Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Sponsorzy Filharmonii Futura: Akademia Górniczo-Hutnicza, Gino Rossi - producent zegarków

TWÓRCY FILHARMONII:

MIKOŁAJ BLAJDA

Dyrygent, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Pomysłodawca i szef artystyczny Filharmonii Futura, pierwszej w Polsce niezależnej filharmonii. Twórca projektów: „Symphonica”, „Opera e la Vita”, „Upiór w operetce”, „Beethoven Electric 3D”, „Szeherezada”, “Rock Poezji”, “Rock of Poland”, „Alicja w Krainie Muzycznej Magii”, „Do Betlejem”, „Electropop Orchestra”, „21 Pieśni Miłosnych”. Jako dyrygent współpracował m.in. z Chicago Paderewski Orchestra (USA), Orkiestrą Biblioteki Aleksandryjskiej (Egipt), orkiestrą Sinfonietta Cracovia, orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej i Świętokrzyskiej, Bałtyckiej i Podkarpackiej, Radiową Orkiestrą Symfoniczną, Chórem Polskiego Radia, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi twórcami muzyki filmowej i teatralnej: Zygmuntem Koniecznym, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Krzesimirem Dębskim, Zbigniewem Preisnerem. Jako instrumentalista, aranżer, kompozytor i kierownik muzyczny pracował przy produkcji muzyki do wielu filmów, seriali, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych.

SYLWIA LORENS

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania / The Polish Open University z tytułem MBA w specjalności zarządzanie biznesem oraz Krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej (dyplom z wyróżnieniem). Współzałożycielka (wraz z Mikołajem Blajdą) Filharmonii Futura, pierwszej w Polsce niezależnej filharmonii, w której odpowiada za organizację i produkcję projektów (m.in.: „Symphonica”, „Opera e la Vita”, „Upiór w operetce”, „Beethoven Electric 3D”, „Szeherezada”, “Rock Poezji”, “Rock of Poland”, „Alicja w Krainie Muzycznej Magii”, „Do Betlejem”, „Electropop Orchestra”). Jako solistka znana z niezwykle energetycznych interpretacji klasyki operowej i musicalowej. Zapraszana do współpracy m.in. przez Filharmonię Narodową, Filharmonię Krakowską, Operę Krakowską, Fundację Bogusława Kaczyńskiego. Posiada w repertuarze arie operetkowe, operowe, utwory musicalowe oraz piosenki aktorskie. Płyta artystki nagrana wraz z zespołem Romanca „Romanca operowo” zdobyła w 2014 status platynowej. W 2018 premierę miała pierwsza solowa płyta artystki pt.”Barcelona” z gościnnym udziałem Mateusza Ziółko.